zaloguj siÄ™   |    zarejestruj siÄ™   |    mapa strony   |
                                Komentarze

Biblioteka ICIM

 ICIM czyli
Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej 


     

         W ramach projektu wspóÅ‚finansowanego przez UniÄ™ EuropejskÄ… „Internetowe centra informacji multimedialnej w bibliotekach szkolnych i pedagogicznych” nasza szkoÅ‚a otrzymaÅ‚a wyposażenie takiego centrum. 
           W jego skÅ‚ad wchodzÄ… cztery stanowiska komputerowe wraz z najnowszym oprogramowaniem, urzÄ…dzenie wielofunkcyjne (skaner/kopiarka/drukarka) oraz pakiet sÅ‚owników i encyklopedii multimedialnych (Powszechna encyklopedia PWN edycja 2007; Atlas Å›wiata PWN edycja 2007; SÅ‚owniki PWN Portal: SÅ‚ownik jÄ™zyka polskiego, SÅ‚ownik wyrazów obcych).
          Nasze centrum mieÅ›ci siÄ™ w bibliotece i sÅ‚użyć ma wszystkim uczniom oraz pracownikom szkoÅ‚y do celów dydaktycznych i wychowawczych: czyli można tam m.in. przygotowywać referaty, notatki, poszukiwać wiadomoÅ›ci na lekcje, rozwijać zainteresowania. Z centrum można korzystać przed lekcjami jak i po nich. SzczegóÅ‚owe zasady korzystania z niego okreÅ›la regulamin. Komputer multimedialny sÅ‚uży do przeglÄ…dania multimedialnych programów edukacyjnych, dostÄ™pnych w bibliotece szkolnej oraz do wyszukiwania informacji w Internecie, potrzebnych na zajÄ™cia lekcyjne i pozalekcyjne, wykonywania wÅ‚asnych prac dla potrzeb szkolnych, tworzenia, gazetki szkolnej.
Z Centrum korzystać mogą nieodpłatnie wszyscy uczniowie i pracownicy Ośrodka na zasadach określonych w regulaminie.

BIBLIOTEKA 

Biblioteka szkolna w Specjalnym Ośrodku Szkolno
Wychowawczym w SÅ‚upcy

Ze zbiorów biblioteki mogÄ… korzystać uczniowie, nauczyciele, pracownicy OÅ›rodka. Zasady korzystania z wypożyczalni zawiera Regulamin.

Informacje o najnowszych o wydarzeniach związanych z działalnością biblioteki szkolnej - uroczystościach, imprezach, podejmowanych zadaniach, konkursach - przeczytasz w dziale AKTUALNOŚCI.
Poznasz bohaterów książek, przeniesiesz siÄ™ do krainy marzeÅ„ !!! UmiejÄ™tność czytania jest darem. Darem, który poza zwykÅ‚ym przekazywaniem informacji może sprawiać wiele przyjemnoÅ›ci czytajÄ…cemu. 

PROÅšBA KSIÄ„Å»KI 
1. Zanim zaczniesz mnie czytać, umyj ręce.
2. Nie czytaj mnie podczas jedzenia.
3. Nie zaginaj moich rogów.
4. Nie pisz i nie rysuj na moich kartach.
5. ObÅ‚óż mnie w papier lub foliÄ™.
6. Nie Å›liÅ„ palców przy przewracaniu moich kartek.
7. Nie skręcaj mnie, gdy jestem cienka.
8. Podklejaj mnie, gdy jestem uszkodzona.
9. Nie czytaj mnie przy słabym świetle.
10. PrzerwÄ™ w czytaniu zaznacz zakÅ‚adkÄ…, a mnie odstaw na póÅ‚kÄ™.