W drugim półroczu roku szkolnego 2025/2026 uczniowie klasy 8 Szkoły Podstawowej oraz klas 1–3 Branżowej Szkoły I stopnia uczestniczyli w cyklu Obywatelskich Lekcji Zdalnych, których celem było pogłębianie wiedzy z zakresu prawa, demokracji oraz funkcjonowania państwa i społeczeństwa obywatelskiego. Koordynatorem projektu była pani Iwona Chojnacka.
Spotkania realizowane były z udziałem wybitnych gości – przedstawicieli świata prawa, administracji publicznej oraz organizacji społecznych. Każda lekcja dotyczyła ważnych zagadnień dotyczących praw człowieka, roli obywatela oraz zasad funkcjonowania demokratycznego państwa prawa.
Udział w cyklu lekcji pozwolił uczniom lepiej zrozumieć zasady funkcjonowania państwa demokratycznego oraz znaczenie aktywności obywatelskiej w życiu społecznym.
Tekst i zdjęcia: I.Chojnacka







